Agjencia Zhurnal.mk.

109 gjoba për shoferët në Shkup, 20 për tejkalim të shpejtësisë

Sektori i Punëve të Brendshme të Shkupit dje (09.01.2024) ka vazhduar me kontrollet në zonën e komunikacionit.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 109 masa, nga të cilat 20 për tejkalim të shpejtësisë, nëntë për vozitje pa patentë shofer, 3 sanksione për kalim në sinjal të mbyllur (semafor të kuq), pesë masa për përdorimin e celularit gjatë vozitjes.“Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB Maqedoni.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky