Agjencia Zhurnal.mk.

A ka fushë më të keqe në botë? Topi humbet në shkurre në ndeshjen e kupës, por ndeshja luhet

Jemi mësuar me lëndina vërtet të çuditshme në mbarë botën, por videoja që na vjen nga Peruja ka tronditur mbarë botën.

Në fazën hapëse të Kupës së Perusë, u takuan futbollistët e Cebollitas dhe Empresa Comunal de Macarija dhe gjendja e terrenit ishte katastrofike.

Përkatësisht, stadiumi në Sichuan, i cili mban emrin e reperit legjendar amerikan Tupac Shakur, është krejtësisht i papërshtatshëm për lojë.

Në vend të barit të kositur, lojtarët luanin në shkurre ku shpesh topi “zhdukej”, dhe lojtarët e të dyja skuadrave nuk e patën fare probleme për ta lokalizuar.

Përdorues të shumtë të rrjetit social X fillimisht u tronditën nga ajo që panë, e më pas bënë shaka me sugjerime të mprehta për skuadrën vendase.

“Lërini lopët në stadium, të zgjidhin menjëherë problemin me barin”, ishte një koment në rrjetet sociale.

“Nëse dikush lëndohet, kam frikë se mos i humbim në xhungël”, ishte një koment tjetër me humor për gjendjen e terrenin në stadiumin “2Pac”.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky