Agjencia Zhurnal.mk.

Aktori i famshëm i Hollywoodit zbulon arsyen e çuditshme pse nuk ka ngrënë kurrë produkte mishi

Cillian Murphy ka qenë në lajme kohët e fundit për dietën e tij ekstreme në xhirimet e “Oppenheimer”.

“Ai po humbte aq shumë peshë për atë pjesë që thjesht nuk hëngri darkë kurrë”, tha Matt Damon për Entertainment Tonight.

Emily Blunt, e cila luan gruan e “Oppenheimer” në film, tha se Murphy po hante “një bajame shumicën e netëve ose një pjesë të vogël molle”.

Cillian Murphy në “Oppenheimer”

Por kjo nuk është hera e parë që Murphy ndryshon dietën e tij për një rol.

Ai në vitin 2017 tha se ishte vegjetarian për 15 vjet përpara se të rifuste mishin në dietën e tij për rolin si Thomas “Tommy” Shelby, një politikan gangster në “Peaky Blinders”.

Cillian Murphy në “Oppenheimer”

“Unë isha vegjetarian për rreth 15 vjet. Por nuk ishte kurrë një vendim moral. Ishte më shumë se isha i shqetësuar për sëmundjen e lopës së çmendur”, tha ai, duke iu referuar një sëmundjeje neurodegjenerative që u shfaq në bagëtinë britanike në vitet 1980 dhe infektoi njerëzit.

Aktori shtoi: “Për serinë e parë të “Peaky Blinders”, ata ishin të shqetësuar se nuk duhet të dukesha si një djalë i dobët irlandez dhe trajneri im më rekomandoi mish”.

Cillian Murphy në “Peaky Blinders”

“Ai vazhdoi të luajë në shfaqjen hit për gjashtë sezone nga 2013 deri në 2022”.

Murphy theksoi se shija e tij e parë e mishit ishte një biftek dreri që mori në një restorant.

Cillian Murphy

“Nuk më mungon mishi, e kam ndaluar së ngrëni shumë kohë më parë. Pata një lloj ‘rikthimi’ dhe nuk u ndjeva më mirë, kështu që e ndalova përsëri“, përfundon ylli i Hollywoodit. 

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky