Agjencia Zhurnal.mk.

Andonovski: OBRM-PDUKM mund të marrë deputetë shtesë në vendet ku do të ketë rivotim

Shkup, 14 maj – Stefan Andonovski nga OBRM-PDUKM tha se BDI kishte ambicie që këto zgjedhje t’i bëjë të padrejta, mbi të gjitha zgjedhjet presidenciale do të ishin të pasuksesshme sepse në mënyrë aktive po punonin në bojkot.

“Parregullsi ka pasur edhe në vendvotime të tjera, por mundësitë kanë qenë të tilla që partitë politike të mund të paraqesin kundërshtimet e tyre në këto vendvotime që kemi vërejtur. KSHZ-ja bëri gjënë e duhur që vendosi të rivotojë dhe vendosi të anulojë votimin në këto vende”, thotë Andonovski në “Daily Click”.

Qëndrimi i tyre, siç thotë ai, është se OBRM-PDUKM mund të marrë një numër shtesë të deputetëve nga rivotimi në këto vendvotime.

“Sigurisht, nëse qytetarët mendojnë se duhet të mbështesin këto vendvotime për një proces të drejtë që do të respektohet sa më shpejt, tani me sytë e gjithë opinionit maqedonas. Shpresoj se kjo do të thotë se do të kemi një proces zgjedhor të drejtë dhe të besueshëm në këto qendra votimi dhe që votat të shpërndahen siç duhet.

Analizat tona tregojnë se mund të marrim deri në 2 deputetë të rinj, natyrisht edhe analizat e partive tjera politike flasin për deputetë dhe pikërisht për këtë janë dorëzuar ankesa”, thotë Andonovski.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky