Agjencia Zhurnal.mk.

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

Shkup, 19 prill – Organizata prestigjioze evropiane e sondazheve të lidhura me zgjedhjet në vendet evropiane dhe më gjerë “Europe Elects” publikoi anketën lidhur me zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut.

Sipas anketës të publikuar nga Europe Elects me pyetjen se Cilin kandidat do të votoni në zgjedhjet presidenciale?

35% janë deklaruar për Gordana Siljanovska Davkova nga VMRO-DPMNE

28.8% janë deklaruar për Stevo Pendarovskin e LSDM

13.6% janë deklaruar për Arben Taravarin të VLEN

11.5% janë deklaruar për Bujar Osmanin të Frontit Evropian

dhe të tjerët në tabelë më poshtë në tabelë.

North Macedonia, CRPC poll:Presidential electionSiljanovska Davkova (*-EPP): 35% (-1)Pendarovski (*-S&…

Posted by Europe Elects on Friday, April 19, 2024

Related posts

Izet Mexhiti nga Tetova: Ali Ahmeti të braktisën shokët e luftës sepse heshte kur u vra Hariun Aliu, për Enciklopedinë, për Shkupi 2014, për Lagjen e Trimave, Monstra e Alfa…

Redaksia

Ahmeti nga Tetova: Maqedonia e Veriut e ka vendin në BE ndaj kot e kanë ata që mendojnë të ndalojnë ardhmërinë pro europiane

Redaksia

Taravari: Jam kategorikisht kundër çdo hakmarrje politike…jam kategorikisht pro Përgjegjësisë Para Ligjit!

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky