Agjencia Zhurnal.mk.

Apeli dënon përfundimisht Thoma Gëllçin me 1 vit e 4 muaj burg

Gjykata e Apelit la ne fuqi  denimin me një vit e katër muaj burg per ish drejtorin e radio televizinit publik Thoma Gellci.

Por ky i fundit e shleu dënimin per shperdorim detyre me afatin e qëndrimit të tij në paraburgim.

Te njejtin denim te shkalles se pare Apeli konfirmoi edhe për tre ish anëtarët e komisionit të vlerësimit të ofertave, Julian Tapia, Ervin Muraj dhe Alban Malaveci.

Ata u dënuan për shkelje të barazisë në tendera me nga një vit heqje lirie.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky