Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohen 12 persona të dyshuar për trafikim të emigrantëve 

Ministria e Punëve të Brendshme në Bashkëpunim me Prokurorinë Themelore, kanë shkatërruar një grup e cila është marrë me trafikimin e emigrantëve.

Në kumtesë për mediat nga Ministria e Brendshme njoftojnë se në aksion janë arrestuar 12 persona 5 prej të cilëve nga Shkupi, nga dy prej Negotine dhe Shtip dhe nga një person prej Vinice, Kumanove dhe Strumice.

Të gjithë këto nën dyshimet se kanë kryer veprën penale “organizimi të grupit dhe nxitja e kryerjes së veprave të trafikimit të qenieve njerëzore, trafikimit të fëmijëve dhe kontrabandës me migrantë, e cila dënohet sipas nenit 418c të Kodit Penal.

Grupi është hetuar nga muaji gushti deri në nëntor të vitit të kaluar.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky