Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohen hajdutët në Shtip, e vjedhura i kthehet pronarit

Shkup, 1 prill – Policia e Shtipit dje i ka privuar nga liria A.A (45) dhe SH.N. (23), të dy nga Shtipi. Ata janë hasur gjatë kryerjes së veprës “vjedhje e rëndë” në shtëpi në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Shtip ku kanë tentuar të vjedhin më shumë sende.

Siç informojnë sot nga MPB-ja, personat janë në mbajtje në stacion policor, sendet e vjedhura i janë kthyer pronarit të dëmtuar kurse pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky