Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet 35 vjeçari nga Gostivari, dërgohet në burg për vuajtje të dënimit

Sektori për Punë të Brendshme – Tetovë njofton se ka privuar nga liria 35 vjeçarin S.S. i cili kërkohej për vuajtje të dënimit prej 14 muajsh. Pas arrestimit personi në fjalë u dërgua në burgun e Idrizovës për vuajtje të dënimit.

“Zyrtarët policorë të SPB Tetovë-Departamentit të Punëve të Brendshme Gostivar, dje (12-mars) rreth orës 15:00 në rrugën “18-nëntori” në Gostivar, kanë arrestuar 35-vjeçarin S.S. nga Gostivari. Pasi lëshimit të urdhrit të arrestit në mbi bazë të urdhrit të gjykatës ai kërkohej për vuajtje të dënimit me burg 14-mujor. Menjëherë pas kësaj, personi në fjalë është dërguar dhe dorëzuar Institucionin Korrektues Penal-burgu Idrizovë në Shkup për vuajtjen e dënimit”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky