Agjencia Zhurnal.mk.

Arsenali po përshpejton për transferimin e David Rayas

David Raya ka qenë një nga portierët më të mirë në elitën e futbollit anglez viteve të fundit.

Portieri spanjoll sidomos me paraqitjet e fundit ka zgjuar interesimin e top klubeve evropiane dhe shumë oferta ka për të.

Edhe pse pritej t’i bashkohet Bayern Munichut, është gjiganti anglez Arsenal që është futur fuqishëm tani në garë për transferimin e spanjolle.

Aaron Ramsdale nuk jep shumë siguri derisa trajneri Arteta ka menduar afrimin e Rayas për ta kompletuar portën dhe në përgjithësi repartin defensivë.

Mediat angleze kanë raportuar se londinezët janë të gatshëm të ofrojnë rreth 45 milionë euro që do ta kënaqnin Brentfordin për transferimin e Rayas.

Bayerni ishte top favorit për nënshkrimin e portierit spanjoll, mirëpo rekordmenët gjermanë kanë kërkuar prej kohësh të ulnin çmimin e tij. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky