Agjencia Zhurnal.mk.

Ashensori përfshihet nga flaka në Fushë Kosovë

Përfshihet nga flakët ashensori i një ndërtese në lagjen “Dardania”, në Fushë Kosovë.

Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në Facebook nga Fushë Kosova Fokus, pas incidentit, banorët janë evakuuar nga ndërtesa.

Për shkak të flakëve është ndërprerë energjia elektrike në atë ndërtesë.

Kurse në vendin e ngjarjes kanë dal zjarrfikësit dhe njësitet e Policisë.

Deri me tani policia nuk ka dhënë detaje për rastin.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky