Agjencia Zhurnal.mk.

Atletico Madrid ka një plan për Joao Felix nëse Barcelona refuzon të paguajë shifrën e vendosur për të

Atletico Madrid thuhet se ka vendosur një çmim prej 60 milionë eurosh për sulmuesin portugez, Joao Felix, i cili është i huazuar te Barcelona këtë sezon.

Sipas Diario AS, nëse Barca refuzon t’i paguajë këto para dhe lojtari refuzon një lëvizje në ndonjë klub tjetër, Atletico planifikon ta ketë atë në skuadrën e tyre sezonin e ardhshëm.

Felix pretendon se e do Barçën dhe e ka dëshmuar këtë me disa paraqitje mbresëlënëse këtë sezon. Por gjërat u ngadalësuan për portugezin rreth dhjetorit, me Felix që humbi vendin e titullarit te Xavi dhe u bë një lojtar stoli.

Trajneri i Atleticos, Diego Simeone dhe Felix nuk u panë sy më sy përpara se lojtari të largohej për te Barça në verë. Por qëndrimi i Simeones duket se po ndryshon pasi pa Felixin duke luajtur një futboll të mirë te Barça.

“Çdo gjë e mirë që i ndodh Joaos është e mirë për ne, jam i lumtur që ai luan kaq shumë. Nëse ai duhet të qëndrojë në Barcelonë, do të jetë një e ardhur e rëndësishme për klubin dhe nëse ai kthehet, ai mund ta bëjë më mirë”, ka thënë Simeone

Toni i Simeones tingëllon sikur dikush e lë derën hapur për një rikthim të Felix në Wanda Metropolitano.

Barca thuhet se po përgatitet t’i afrohet Atleticos me një tjetër ofertë huazimi për Felix, por kjo ofertë ka të ngjarë të refuzohet pasi Los Rojiblancos preferojnë një shitje të plotë.

Felix ka shënuar 10 gola dhe gjashtë asistime në 41 ndeshjet e tij për Barçën. Është kthimi i tij më i mirë me golin që kur mbërriti në Spanjë tre vjet më parë.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky