Agjencia Zhurnal.mk.

Banorët e Gjorçe Petrovit protestojnë, nuk duan 30 ndërtesa dhe 4000 banesa të reja

Shkup, 30 mars – Një pjesë e banorëve të komunës së Gjorçe Petrovit, sot kanë dalë në protestë, si revoltë për Plani urbanistik shtetëror i ri, i cili parasheh ndërtimin e 30 objekteve të reja në komunë dhe 4000 banesave të reja.

“Ndërtimi i këtyre objekteve do të sjellë probleme shtesë në të ardhmen. Prandaj kërkojmë pezullimin e ndërtimit të pallateve, jo për ndërtimin e një shkolle e kopshti në bashki. Ne mbështesim maksimalisht ndërtimin e një shkolle dhe një kopshti”, thanë pjesëmarrësit në protestë.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky