Agjencia Zhurnal.mk.

Bastisje në Kavadar, gjendet drogë, arrestohet dileri

Shkup, 9 janar – Nëpunës  policorë dje kanë privuar nga liria personin O.N.(27) nga Kavadari, pasi gjatë kontrollit i janë gjetur dhe konfiskuar 75 tableta ekstazi, lëndë pluhuri e bardhë dhe të holla, kumtoi MPB.

Pas një urdhri të lëshuar më parë nga Gjykata Themelore e Kavadarit, nëpunësit  policorë për tregti të paligjshme të drogës dhe armëve nga Kavadari kanë bastisur edhe shtëpinë e tij, gjatë së cilës është gjetur marihuana. O.N. është ndaluar në stacionin policor  dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës. 

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky