Agjencia Zhurnal.mk.

Bastisje në Semenishtë të Shkupit, policia konfiskon armë dhe municion

Policia e Maqedonisë mëngjesin e sotëm ka arrestuar 41-vjeçarin E.J. nga Semenishta e Shkupit pasi gjatë bastisjeve në shtëpinë e tij ka gjetur armë dhe municione.

“Gjatë bastisjes u gjet një pushkë automatike, dy pistoleta, një karikator pistolete, dy karikatorë automatiku dhe 71 plumba”.

“Nga efektivët policorë të Njësisë së Policisë për Ndërhyrje E.J. është privuar nga liria dhe pas dokumentimit të rastit, ndaj tij do të bëhet kallëzim penal përkatës”, shtojnë nga MPB.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky