Agjencia Zhurnal.mk.

Bastisje në Shkup, gjendet drogë dhe të holla

Shkup, 30 nëntor – Nga ana e nëpunësve policorë të Njësitit për Tregti të Palejuar me Drogë pranë SPB Shkup, sot nga liria janë privuar E.J. (45), A.B. (21) dhe F.B, (26), të gjithë nga Shkupi.

“Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij në rajonin e Shuto Orizares, e kryer me urdhër gjqësor, të pranishëm kanë qenë A.B.dhe F.B, janë fjteur dhe sekuestruar marihuanë, materie e bardhë në gjendje pluhuri, terezi dixhitale me mbetje të marihuanës, makinë thërmuese me mbetje të marihuanës, të holla në aopenë dhe valutë të ndryshme2, kumtuan sot nga MPB.

Personat janë në mbajtje në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky