Agjencia Zhurnal.mk.

Begaj në Azerbajxhan, takim me homologun Aliyev: Energjia dhe turizmi, në krye të axhendës

Presidenti Bajram Begaj ndodhet në një vizitë zyrtare në Azerbajxhan, ku ka zhvilluar një takim me homologun Ilham Aliyev.

Në një postim në X (dikur Twitter), ku ka postuar një foto nga takimi, Begaj shkruan se mes tyre u diskutua për të çuar përpara bashkëpunimin politik dhe për të forcuar atë ekonomik.

Sipas kreut të shtetit, energjia dhe turizmi janë në krye të axhendës.

Takimi produktiv me mikun tim të dashur Presidentin e Republikës së Azerbajxhanit sot. Ne po e çojmë përpara bashkëpunimin tonë politik dhe po forcojmë bashkëpunimin ekonomik në fusha kyçe me interes të përbashkët. Energjia dhe turizmi janë në krye të agjendës sonë”, shkruan Begaj.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky