Agjencia Zhurnal.mk.

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi – anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Real Madridi ka pasur fat të keq me lëndime deri më tani këtë sezon. Thibaut Courtois dhe Eder Militao të dy këputën ligamentet e tyre në gusht, ndërsa lojtarë si Vinicius Junior, Eduardo Camavinga dhe Aurelien Tchouameni gjithashtu kanë ngritur probleme serioze në javët e fundit.

Situata mund të ishte më e keqe për Los Blancos. Lideri i skuadrës, Jude Bellingham pësoi një shpatull të dislokuar kundër Rayo Vallecano në fillim të këtij muaji, dhe megjithëse ai humbi vetëm një ndeshje, 20-vjeçari ende po vuan pasojat.

Sipas The Athletic, operacioni është një konsideratë serioze për anglezin dhe Real Madridin. Burime në klub – të njohura me trajtimin e llojit të lëndimit që ka pësuar anglezi – besojnë se operacioni është një opsion i mirë për të zgjidhur plotësisht çështjen.

Në këtë fazë, nuk është caktuar asnjë datë që Bellingham t’i nënshtrohet një operacioni, nëse ky vërtetohet se është veprimi që ka bërë Real Madridi. Pritshmëria do të ishte që ata të presin deri në fund të sezonit, por kjo ka të ngjarë të thotë se ai do të humbasë Euro 2024 me Anglinë.

Ka shumë pjesë lëvizëse në këtë situatë. Klubi spanjoll nuk do të dëshirojë të humbasë lojtarin për asnjë periudhë kohe, kështu që nuk ka gjasa që ai t’i nënshtrohet një operacioni në mes të sezonit nëse gjërat nuk përkeqësohen në mënyrë drastike.

Mund të nënkuptojë se ai humbet turneun ndërkombëtar të verës së ardhshme, megjithëse federata angleze ndoshta do të kishte një fjalë edhe për këtë.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky