Agjencia Zhurnal.mk.

Berisha: Sa të jep Albini tokë për kisha, nuk do të ketë luftë me Serbinë

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka siguruar qytetarët e Kosovës nuk do të ketë luftë me Serbinë.

Në adresimi e tij e tij para deputetëve, ai ka thënë se derisa kryeministri Albin Kurti iu jep toka manastireve serbe, nuk do të ketë luftë me shtetin fqinj.

Sipas tij, Serbia i ka realizuar të gjitha qëllimet me Albin Kurti.

“Kom pasë shumë pyetje prej qytetarëve, të cilin me thojshin se a do të ketë luftë, se ia nisen me u tutë. Unë ju them me përgjegjësi të plotë se sa të vazhdon Albin Kurti me iu jep eksterritorialitet e sovranitet rnaiete e toka të Kosovës, nuk ka problem. S`ka me pasë luftë as kurrgjë. Ata i kanë mbërri të gjitha qëllimet me Albin Kurtin”, ka thënë Berisha.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky