Agjencia Zhurnal.mk.

Bernardo Silva i vendos ultimatum Barcelonës

Ylli i Manchester Cityt, Bernardo Silva ka qenë prej kohësh në listën e ngushtë për Barcelonën, dhe portugezi është sërish i hapur për një largim këtë verë. 29-vjeçari thuhet se është gati për një sfidë të re, por do të fillojë parasezonin në klubin ku do të luajë sezonin e ardhshëm.

Paris Saint-Germain gjithashtu është lidhur me një lëvizje për portugezin Silva, dhe mund të jetë një opsion për të.

Ai thuhet se ka një klauzolë lirimi prej 58 milionë euro në zgjatjen e kontratës që nënshkroi vitin e kaluar, duke e bërë atë “të përballueshëm” për klubet më të mira evropiane.

Silva gjithashtu thuhet se është i etur për një lëvizje te Barcelona, ​​ku ai ka pyetur Joao Felix dhe Ilkay Gundogan për stilin e jetesës atje.

Megjithatë, sipas gazetës Sport, Silva dëshiron që e ardhmja e tij të zgjidhet deri në fund të Euro 2014, pra më 14 korrik, në mënyrë që të shkojë në pushime pa i kushtuar kohë të ardhmes së tij.

Barcelona do të duhet të bëjë shitje të mëdha për një marrëveshje që Silva të jetë diçka që ata madje mund ta mendojnë.

Xavi Hernandez ka qenë prej kohësh një admirues i Silvës dhe nuk ka dyshim se ai do të inkuadronte atë në formacionin fillestar.

Megjithatë, me nevojat e tjera pozicionale më të etura për t’i përforcuar, dhe Silva në prag të të tridhjetave, sigurisht që është gjithashtu një rrezik.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky