Agjencia Zhurnal.mk.

Bojmacaliev: Mjeku nuk është vrarë në makinën që ishte gjetur

Shkup 3 prill – Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme Mitko Bojmacaliev në deklaratën për MIA-n konfirmoi se mjeku i cili u gjet i vdekur në parkingun para klinikës Zhelezarë, sipas njohurive të deritanishme nuk është vrarë në automjetin në të cilën është gjetur.

“Nga ana e Ministrisë së Punëve të Brendshme janë mbledhur dëshmi dhe sipas asaj që deri tani është konstatuar mund të them se personi nuk është vrarë në makinë. Si është sjellë në parking nuk mund ta them për të mos e prishur hetimin”, deklaroi Bojmacaliev. 

Mjeku amë gjashtëdhjetë e shtatë vjeçar është gjetur i vdekur me plagë me thikë në automjetin e parkingut përballë poliklinikës Zhelezarë. Sipas denoncimit në polici, ai u gjet nga djemtë e tij të cilët filluan ta kërkonin pasi nuk ishte kthyer nga puna në shtëpi. 

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky