Agjencia Zhurnal.mk.

Burri në Indi grushtoi një thes për 55 orë e 15 minuta, thyen rekordin Guinness

Një burrë 42-vjeçar në Indi theu rekordin Guinness pasi grushtoi një thes për 55 orë e 15 minuta.

Sidhu Kshetri iu kërkua të gjuante së paku një grusht çdo 2 sekonda dhe iu lejua një pushim 5-minutësh çdo orë.

“Kam praktikuar artet marciale për 25 vjetët e fundit”, deklaroi Kshetri për Guinness.

“Jam i interesuar të kontribuojë për vendin tim, kështu që vendosa të thyeja këtë rekord”.

Related posts

Raporti i Komitetit Evropian kundër Torturës: Në Shutkë, Prilep dhe Shtip janë përmirëuar kushtet, në Idrizovë gjendja alarmante

I Z

Gjërat që duhet t’i keni në mendje kur e zgjidhni karrierën tuaj

D V

Shkencëtarët pranojnë se birrat e forta janë më të shëndetshme për një arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky