Agjencia Zhurnal.mk.

Byrek-Pogaçe me patate: E shijshme dhe kremoze

Një pjatë si asnjë tjetër më parë: byreku me patate është një përvojë e pastër gurmanësh që duhet ta provoni

Kremoze, e lëngshme, e shijshme dhe plot mbushje – kjo është e gjitha.

Përbërësit për brumë:

▪ 1 vezë,
▪ 200 ml qumësht,
▪ 20 gr tharmë,
▪ 400 gr miell,
▪ 50-100 gr gjalpë.

Për mbushje:

▪ 1 kg patate të ziera,
▪ 50-100 gr gjalpë,
▪ 100 ml qumësht, sipas shijes.

Për mbushjen e dytë:

▪ 200 gr djathë të grirë mozzarella.

Për lyerje:

▪ vaj dhe një vezë.

Përgatitja:

Ngjishni brumin me vezë, qumësht, tharmë, miell dhe gjalpë. Brumin lëreni të bymehet.

Gjatë asaj kohe zieni një kilogram patate. Patateve shtoni kripën, gjalpin dhe qumështin. Bëni pure.

Reklama

Brumin përhapeni në tepsi, sipër vendosni purenë e patateve, më pas djathin mozzarella të grirë. Mbulojeni me pjesën tjetër të brumit dhe lyejeni me vezë.

Piqeni në furrë të ngrohur në 200 gradë Celsius.

Ju bëftë mirë.

Related posts

Gjellë tigani me qepë të njoma, vezë dhe djathë kaçkavall

D V

Racion sallate me fasule dhe avokado

D V

Pite me makarona: Recetë më të lehtë se kjo nuk do të mund të gjeni!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky