Agjencia Zhurnal.mk.

Cole Palmer bëhet lojtari i parë i Chelseat që nga Eden Hazard që fiton çmimin e madh të Ligës Premier

Sulmuesi i Chelseat, Cole Palmer është shpallur fituesi i çmimit ‘Lojtari i Muajit’ në Ligën Premier për muajin prill 2024.

Lojtari i gjithanshëm i sulmit të Bluve shijoi një seri ndeshjesh shumë pozitive gjatë muajit, duke përfshirë dy paraqitje të mrekullueshme në Stamford Bridge.

Palmer shënoi het-trik në dy ndeshje radhazi në shtëpi, duke përfshirë një në fitoren 4-3 ndaj Manchester United.

Ai më pas shënoi katër gola në fitoren e thellë 6-0 të Evertonit.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky