Agjencia Zhurnal.mk.

Dafina Zeqiri publikon fotografi me Rita Orën dhe bashkëshortin e saj, në sy bie shqiponja e vendosur mbi ballin e Taikas

Këngëtarja shqiptare Dafina Zeqiri ka ndarë një fotografi të rrallë përmes InstaStory me fansat e saj, ku shfaqet së bashku me yllin me famë ndërkombëtare Rita Ora dhe bashkëshortin e saj, regjisorin e njohur hollivudian Taika Waititi.

Pavarësisht se nuk ka dhënë detaje shtesë në postim, imazhi flet vetë për mikpritjen dhe gëzimin e këtij takimi.

Fotografia duket se është realizuar në ditëlindjen e 33-të të Ritës, e cila është mbajtur në Prishtinë në nëntorin e vitit të kaluar. Rita Ora dhe Taika Waititi vizituan kryeqytetin shqiptar, duke u takuar me disa prej figurave më të njohura të skenës politike dhe shoqërore të vendit.

Foto: Dafina Zeqiri/InstaStory

Në foto, Dafina dhe Rita shfaqen duke qeshur dhe duke shkëmbyer momente të lumtura, ndërsa Taika Waititi duket se ka pranuar me krenari simbolet kulturore të Shqipërisë, duke mbajtur në ballë një shqiponjë dykrenare dhe duke formuar me duar një simbol të ngjashëm me shqiponjën.

Ky takim simbolizon një urë midis yjeve shqiptare me ata ndërkombëtarë, dhe tregon fqinjësinë dhe vlerat e kulturës shqiptare.

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky