Agjencia Zhurnal.mk.

Dalja deri në orën 13 në Strugë është 16 për qind, në Vevçan 33 për qind

Strugë, 24 prill – Dalja deri në orën 13 në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Komunën e Strugës është 16 për qind, ndërsa në Vevçan 33,33 për qind, informojnë për MIA-n kryetarët e komisioneve zgjedhore komunale, Minir Zhuta dhe Menka Kukoska. 

Sipas tyre, votimi po zhvillohet pa ndërprerje të procesit zgjedhor.

Vendvotimet në të dy komunat janë hapur sot në mëngjes në orën 7.

Në komunën e Strugës të drejtë vote kanë 60.894 votues, të cilët do të votojnë në 101 vendvotime, ndërsa në Vevçan në listën e vetme zgjedhore janë regjistruar 2.072 votues, të cilët të drejtën e votës mund ta realizojnë në njërën nga tri vendvotimet.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky