Agjencia Zhurnal.mk.

Danilo befason të gjithë me deklaratën e tij, përkrah vendimin për përjashtimin e Juventusit nga Liga e Konferencës

Juventusi është përjashtuar nga Liga e Konferencës për sezonin e ri dhe vendin e saj do ta zë Fiorentina.

Deri te përjashtimi i Zonjës së Vjetër erdhi shkaku i fair play financiar dhe për këtë ka folur edhe kapiteni i bardhezinjve braziliani Danilo.

32-vjeçari e ka cilësuar si të drejtë vendimin për ta përjashtuar Juventusin nga garat evropiane, edhe pse e pranon që do të donin të luanin.

Reprezentuesi brazilian ka thënë se fokusi është që të fokusohen në kampionatin italian dhe Kupën e Italisë, ky duan t’i rikthejnë dy trofetë.

“Sigurisht që do të kishim dashur të luanim në kompeticionet europiane, por u mor vendimi i duhur. Këtë vit do të fokusohemi te kampionati dhe Kupa e Italisë”.

“Objektivi ynë është të fitojmë sërish titullin kampion. Duam ta rikthejmë Juventusin në skuadrën më të mirë të Italisë. Titulli na mungon dhe ne duam të rikthehemi në majë”, deklaroi mbrojtësi brazilian.

Pasi pritet të largohet Leonardo Bonucci, kapiteni i parë i Zonjës së Vjetër do të jetë Danilo i cili me fanellën bardhezi e nis sezonin e tij të pestë.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky