Agjencia Zhurnal.mk.

Demiri: KSHZ të ngrit procedurë kundër anëtarëve të komisionit në Likovë

Shkup, 6 maj – Anëtari i KSHZ-së, Abdush Demiri kërkon përgjegjësi ndaj anëtarëve të vendvotimit 1112/1 në Likovë.

“Kërkoj nga shërbimi juridik i KSHZ-së të vërtetoj nëse me prishjen e votimit dhe shkarkimin e anëtarëve të vendvotimit nr. 1112/1 në Komunën e Likovës plotësohen kushtet për ngritjen e procedurës në pajtueshmëri me nenin 177-b të Kodit Zgjedhor.

Nëse plotësohen kushtet në përputhje me nenin 177-b të Kodit Zgjedhor kërkoj nga që KSHZ të ngrit procedurë ndaj anëtarëve të shkarkuar të vendvotimit nr.1112/1”, thuhet në reagimin e Demirit.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky