Agjencia Zhurnal.mk.

Deputetja e PD, Tabaku takon ambasadorin e BE-së: Procesi i integrimit të ofrojë ndryshime të prekshme

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku bëri të ditur se ditën e premte ka takuar ambasadorin e ri të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Silvio Gonzato.

Tabaku, nëpërmjet në statusi në rrjetin social X, bëri të ditur se në këtë takim, theksoi nevojën urgjente për dialog dhe reforma.

Në postimin e saj, deputetja thotë se si opozitë, “PD po kërkon transparencë, luftë ndaj korrupsionit dhe balanca të forta në Parlament.”

Sipas saj, ka ardhur koha që procesi i integrimit të Shqipërisë të ofrojë ndryshime të prekshme.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky