Agjencia Zhurnal.mk.

Diell dhe temperatura të larta – pluhuri Saharian vazhdon të jetë i pranishëm

Për të hënën parashikohet të mbajë mot shumë i ngrohtë, me diell vranësira të nivelit të lartë, të cilat më të shtuara pritet të jenë në orët e mëngjesit.

Po ashtu, pluhuri Saharian do të vazhdojë të jetë i pranishëm.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 28°C.

Era do fryjë fryjë nga drejtimi i jugut dhe jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme lokalisht, me shpejtësi prej 15-48 km/h.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky