Agjencia Zhurnal.mk.

Diplomatja amerikane Elizabet Alen do ta vizitojë RMV-në

Shkup, 14 maj – Nënsekretarja amerikanë për diplomaci publike, Elizabet Alen, nga 12 deri më 20 maj do të qëndrojë në vendet e rajonit – në RMV, Bosnjë e Hercegovinë, Serbi dhe Kosovë. Njoftimi është bërë i ditur nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Sic thuhet në komunikatë qëllimi I vizitës është të thellohen partneritetet me vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të përparohen qëllimet e përbashkëta të SHBA-së për bashkëpunim rajonal dhe integrim evropian.

Maqedonia e Veriut do të jetë vizita e fundit e diplomates amerikane, ku do të takohet me ekspertë për ndikim të huaj malinj.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky