Agjencia Zhurnal.mk.

Drenica mposhtet në miqësore nga skuadra e Ligës së Parë, realizohen gjashtë gola

Skuadrat kosovare po përgatiten për stinorin pranveror, ku gjatë kohës së pushimit po zhvillojnë ndeshje miqësore. 

KF Drenica ka zhvilluar një ndeshje përgatitore ndaj skuadrës së Ligës së Parë, KF Ulpiana, shkruan Gazeta Olle.

Lipjanasit kanë befasuar skuadrën e elitës së futbollit kosovar, duke e mposhtur me rezultat 4-2.

Drenica ishte në epërsi 1-2 pas pjesës së parë me golat e Bintsouka dhe Veselit, por në pjesën e dytë pësuan tre gola.

Për Ulpianën het-trik shënoi Statovci dhe golin tjetër e realizoi Bajrami.

Kuqezinjtë kanë njoftuar se në këtë ndeshje ndaj Ulpianës kanë aktivizuar të gjithë futbollistët në pjesën e dytë. /Gazeta Olle/ 

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky