Agjencia Zhurnal.mk.

Dua Lipa duket e mahnitshme ndërsa shijon një shëtitje në qytetin e New Yorkut

Dua Lipa mahniti me dukjen me stil teksa doli nga hoteli i saj në New York të mërkurën (29 nëntor).

Këngëtarja, 28 vjeçe, i përshtati një palë xhinse me një xhaketë të zezë me shkëlqim, dukjen e përshtati edhe me këpucë të bardha me taka.

Dua mbante gjithashtu një palë rrathë të mëdhenj – dhe një çantë të zezë me një zinxhir argjendi të kryqëzuar.

Krijuesja e hiteve “Levitating” dukej me humor të shkëlqyeshëm teksa ecte nëpër qytet. Dua ka qenë në New York ditët e fundit dhe më herët të mërkurën ajo hyri në palestër.

Ajo ishte së fundmi në Narita, Japoni për të promovuar këngën e saj të re “Houdini”, e cila u publikua në nëntor.

“Houdini” është projekti kryesor nga albumi i tretë i ardhshëm i Duas, “DL3”.

Këngëtarja kohët e fundit u fut për herë të parë në aktrim, duke u shfaqur shumë shkurt në filmin komedi të Greta Gerwig, “Barbie”.

Vitin e ardhshëm, Dua do të shihet në filmin “Argylle”, një film komedi aksion, ku do të luajnë edhe John Cena dhe Henry Cavill.

Filmi do të dalë më 8 dhjetor, por kasti dhe personazhe të tjerë të famshëm shijuan premierën e tij të martën.

Të martën (28 nëntor), Dua hyri në Instagram për të festuar pavarësinë e Shqipërisë.

Ajo ka postuar foto duke mbajtur dhe mbështjellë me flamurin kuq e zi të Shqipërisë. Prindërit e saj janë shqiptarë të Kosovës.

Këngëtarja mori nënshtetësinë shqiptare në vitin 2022 për promovimin e vendit përmes muzikës dhe famës së saj mbarëbotërore. 

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky