Agjencia Zhurnal.mk.

Duke fajësuar veten, rrezikoni shëndetin tuaj

Të fajësosh veten kur gjërat shkojnë keq mund të jetë më e rrezikshme se sa mendoni.

Një studim i ri tregon se njerëzit që fajësojnë veten mund të kenë gjasa të kenë çrregullime të përgjithshme të ankthit, transmeton Klan Kosova.

Studiuesit nga Universiteti i Hiroshima testuan këtë teori, që ndezi ndjenjat e përgjegjësisë personale dhe gjasat e të çrregullimeve mendore.

Studimi gjeti se ata që kanë mendime negative për veten, kanë sjellje të çuditshme, për shembull larja e tepërt e duarve.

Pra, herën tjetër kur ia drejtoni gishtin vetes, provoni të bëni një pushim për hir të shëndetit tuaj.

Related posts

Ndalimi i kalorive në tërësi nuk është i domosdoshëm kur provoni të humbni peshë

D V

Fëmijët që hanë mëngjes mësojnë më mirë

D V

Gjashtë “truqe” si të humbni peshë pa duruar urie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky