Agjencia Zhurnal.mk.

Dy gjigantët evropianë rivalizojnë Barcelonën për transferimin e Xavi Simonsit

Paris Saint-Germain duket sikur do të kërkojë një largim për krijuesin holandez Xavi Simons këtë verë dhe Barcelona doli si një nga destinacionet e para që do ta priste krahëhapur. Megjithatë, përpjekjet e tyre mund të jenë të kota, pasi pritet konkurrencë për shërbimet e tij.

Blaugranët janë të prirur të kërkojnë Simons në huazim këtë verë, dhe 21-vjeçari dëshiron të kthehet në shtëpi në klubin e tij të parë.

Megjithatë, mbetet ende për t’u zgjidhur nëse ai do të largohet në formë huazimi apo vetëm në një marrëveshje të përhershme.

Sipas gazetës Sport, RB Leipzig tashmë ka bërë një ofertë për Simons, por ajo nuk u pranua nga PSG.

Bayern Munich dhe Arsenali po e shohin Simons si një transferim të mundshëm të përhershëm, dhe të dy klubet do të kishin paratë e nevojshme për ta marrë atë klubi francez.

Nëse bëhet fjalë për një marrëveshje huazimi, atëherë Simons do t’i japë përparësi Barcelonës, por nëse do të jetë një lëvizje e përhershme, atëherë kjo do ta përjashtonte pak a shumë katalunasit nga gara.

Simons pritet të kushtojë mbi 60 milionë euro dhe prioritetet e Barcelonës qëndrojnë diku tjetër në treg aktualisht.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky