Agjencia Zhurnal.mk.

“E Djathta” publikoi një letër të pretenduar nga Palevski drejtuar ministrit Lloga

Shkup, 2 maj – Partia politike “E Djathta” në profilin e saj zyrtar në Facebook ka publikuar një letër të supozuar të ish-liderit të saj Ljupço Palevski, i cili ende është në pritje të ekstradimit në Maqedoni dhe procedurave gjyqësore, si i dyshuari kryesor për vrasjen e dyfishtë të Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezovskit.

Sipas asaj që u publikua, letra i është drejtuar ministrit të Drejtësisë Krenar Lloga, e shkruar personalisht nga Palço, në datën 29.04.2024, ndërsa me datë 30.04.2024 në orën 17:00 i është dërguar me anë të zyrtarit adresa e emailit “cabinet@mjustice.gov.mk”.

Në letër thuhet se Palço dyshohet se ka kërkuar ekstradim të shpejtë në vend, por Lloga nuk ka marrë asnjë masë.

“Ministër, nuk keni bërë asgjë që unë të dal para organeve të rendit që të mbrohem aktivisht. Është e drejta ime e pacenueshme, që rrjedh nga Ligji”, thuhet në letrën e pretenduar të Palevskit.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky