Agjencia Zhurnal.mk.

Ekipet e mediave dorëzojnë kamerat dhe mikrofonat për disa minuta, AGK kërkon nga Gjykata trajtim të drejtë

Në Prishtinë është duke vazhduar protesta me moton “Demokracia vdes në errësirë”, në shenjë revolte për pezullimin e certifikatës së biznesit të Klan Kosova nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Në protestën që ka nisur rreth orës 12:00 janë duke marrë pjesë një numër i madh i mediave, pjesëtare të shoqërisë civile si dhe disa deputetë.

Ekipet e mediave për disa momente kanë dorëzuar kamerat si dhe mikrofonat.

Kurse, Naim Sadiku nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka thënë se përmes protestës shprehin pakënaqësitë e tyre lidhur me pezullimin e licencës së Klan Kosova.

“Përmes kësaj proteste si AGK shprehem pakënaqësi per pezullimin e licencës për Klan Kosova. Gazetarët janë përballur me një fushatë të egër gjatë kësaj kohe nga partia në pushtet. Si AGK kërkojmë që gjykata ta trajton në mënyrë të drejtë këtë çështje”, tha ai.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky