Agjencia Zhurnal.mk.

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Emmanuel Macron dërgoi një mesazh të qartë për Kylian Mbappen, i cili po përfundon kontratën e tij me PSG-në dhe në Francë besojnë se klubi i tij i ri do ta lejojë atë të konkurrojë në Lojërat Olimpike.

“Unë me të vërtetë shpresoj që të gjitha klubet evropiane të lirojnë lojtarët e tyre, siç kanë bërë klubet franceze, kjo është fryma olimpike”, deklaroi Emmanuel Macron në një intervistë për ‘La Tribune Dimanche”.

“Unë takova babanë e Mbappes javën e kaluar dhe i bëra pyetjen. Ai më tha: ‘Ai dëshiron të luajë në to’ (Lojërat Olimpike)”, zbuloi presidenti francez.

Së fundmi Mbappe deklaroi se “pozicioni im nuk ka ndryshuar, por e vërteta është se unë nuk mendoj për Lojërat Olimpike. Jam i fokusuar në ngjarjet aktuale dhe ngjarjet aktuale tani përfshijnë PSG-në”.

Kylian Mbappe dhe Real Madrid kanë një paramarrëveshje me të cilën nga 1 korriku, sulmuesi francez do të bëhet një lojtar i Los Blancos.

Në vitin 2022, Emmanuel Macron pengoi Kylian Mbappen të largohej nga PSG për të nënshkruar me Real Madridin. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky