Agjencia Zhurnal.mk.

Erjola “shpërthen” ndaj Eglës me të bërtitura, pasi ia theu pjatën ku përgatiti tortë për babanë e ndjerë

Erjola në një nga mbrëmjet e emocionuara të “Big Brother VIP Albania” ndau një histori personale që preku thellësisht jo vetëm bashkëbanorët, por dhe shikuesit.

Ajo tregoi për humbjen e babait të saj, i cili ishte mbështetësi dhe miku i saj më i mirë, ndarje kjo që pati ndodhur kur ajo ishte ende e vogël.

Gjatë ditës së djeshme, në një moment të ndjeshëm dhe të ngarkuar me kujtime, Erjola përgatiti me shumë dashuri një tortë në kujtim të babait të saj të ndjerë. Ajo shprehu se kjo Ditë e Verës ishte hera e parë që po e festonte këtë ditë feste pas një periudhe të gjatë heshtjeje dhe pikëllimi.

Megjithatë, një gjest i papritur nga Egla bëri që situata të marrë një kthesë të hidhur. Pas një shkëmbimi të fjalëve, Egla theu pjatën me tortën dhe më pas, në një deklaratë që shtoi benzinë mbi zjarr, ajo u shpreh se kishte ngrënë tortën dhe se kjo nuk kishte asnjë lidhje me të.

Ky veprim e shokoi dhe e lëndoi thellë Erjolën, e cila nuk mundi të mbante nën kontroll emocionet e saj, duke “shpërthyer” në lot dhe të bërtitura. “O idiote, është torta e babait tim, o injorante, o vrer”, ishin fjalët e saj të trishta dhe të revoltuara ndaj gjestit të Eglës. Shprehja e dhimbjes së Erjolës kishte një rezonancë të madhe, duke treguar se kujtimet dhe dhimbjet e së kaluarës janë ende të gjalla dhe të prekshme.

Ky moment në “Big Brother VIP Albania” ka nxjerrë në pah jo vetëm ndjenjat dhe përjetimet e thella personale, por edhe mënyrat se si të tjerët, me veprimet e tyre, mund të prekin pa dashje plagë të vjetra dhe të ndjeshme.

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky