Agjencia Zhurnal.mk.

Fabregas zgjedh ekipin e ëndrrave me gjashtë futbollistë, befason me zgjedhjet

Cesc Fabregas emëroi një yll të Arsenalit, një të Real Madridit dhe tre lojtarë të Manchester Cityt në ekipin e tij të ëndrrave të formuar nga gjashtë lojtarë.

Spanjolli, i cili shijoi një karrierë të shkëlqyer në Ligën Premier si me Arsenalin ashtu edhe me Chelsean, kishte për detyrë të zgjidhte skuadrën e tij të ëndrrave të formuar nga gjashtë lojtarë dhe nuk zhgënjeu.

Dy herë fituesi i Ligës Premier përfshinte katër yje nga lidershipi i Anglisë dhe nga një lojtar nga La Liga e Spanjës dhe Ligue 1 e Francës.

Ai zgjodhi mes shkopinjve portierin e Real Madridit dhe ish-bashkëlojtarin e Chelseat, Thibaut Courtois. Ata kaluan katër sezone së bashku në Stamford Bridge, duke fituar dy tituj të ligës.

Vetëm një lojtar përbën mbrojtjen e skuadrës së tij teksa zgjodhi Kyle Walker, i cili ka qenë një nga mbrojtësit e djathtë më të qëndrueshëm në epokën moderne të Ligën Premier.

Më pas, spanjolli zgjodhi një mesfushë me tre lojtarë të mbushur me yje – me lojtarë që janë teknikisht jashtëzakonisht të talentuar.

Ai filloi me kapitenin e Arsenalit, Martin Odegaard, përpara se të zgjidhte dyshen e Manchester Cityt, Phil Foden dhe Bernardo Silva.

Kylian Mbappe mori vendin e vetëm në sulm.

Odegaard, Foden dhe Silva janë ndër mesfushorët më të mirë në ligë pas bëmave të tyre me Arsenalin dhe Cityn respektivisht.

Skuadra e ëndrrave të Cesc Fabregas me gjashtë lojtarëThibaut Courtois; Kyle Walker; Martin Odegaard, Phil Foden, Bernardo Silva; Kylian Mbappe.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky