Agjencia Zhurnal.mk.

Faqja zyrtare e Trabzonsporit shanë publikisht federatën për shkak të dënimit të ashpër

Federata e Futbollit të Turqisë ka dënuar ashpër sot (e mërkurë) Trabzonsporin për incidentin në ndeshjen kundër Fenerbahces, kur lojtarët e klubit nga Stambolli u sulmuan nga tifozët vendas.

Federata turke vendosi që Trabzoni të gjobitet me 90 mijë euro dhe të dënohet me gjashtë ndeshje nga praninë e tifozëve në ndeshjet në shtëpi.

Përkatësisht, Trabzonspori ka bërë një njoftim të shkurtër në faqen zyrtare në Twitter dhe ka dërguar një mesazh me fjalë fyese karshi federatës.

“Q**sh* drejtësinë tuaj. Tërhiquani nga pozicionet tuaja, jepni dorëheqje”, thuhet në njoftimin e Trabzonit.

Gjithashtu janë pezulluar nga një ndeshje futbollistët Jayden Oosterëolde dhe Irfan Can Egribayat, si dhe ndihmës trajneri i Trabzonit, Egemen Korkmaz.

Kujtojmë se trazirat në stadiumin e Trabzonit kanë ndodhur para pushimit të kombëtareve, kur Fenerbahçe fitoi 3-2.

Pas ndeshjes, tifozët vrapuan në fushë dhe sulmuan lojtarët mysafirë dhe më keq e pësoi portieri Dominik Livakovic, i cili u godit me grusht në kokë.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky