Agjencia Zhurnal.mk.

FSK në trajnim në Belize me ushtrinë britanike, Maqedonci publikon fotografi

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka njoftuar se një ekip i Forcës së Sigurisë së Kosovës është duke u trajnuar me ushtrinë britanike në Belize.

Maqedonci në një postim në Facebook, ka publikuar edhe fotografinë e ekipit të FSK-së, i cili po trajnohet në testimin e aftësive bazë të ushtarëve për të operuar në mjediset më të vështira.

“Një ekip i Forcës së Sigurisë së Kosovës është duke u trajnuar me Ushtrinë Britanike në Belize në testimin e aftësive bazë të ushtarëve për të operuar në mjediset më të vështira duke u integruar me partnerët tanë të Mbretërisë së Bashkuar”, ka shkruar Maqedonci.

Një ekip i Forcës së Sigurisë së Kosovës është duke u trajnuar me Ushtrinë Britanike në Belize në testimin e aftësive…

Posted by Ejup Maqedonci on Tuesday, May 7, 2024

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky