Agjencia Zhurnal.mk.

Gashi: Më 8 maj do të vijë pranvera për shqiptarët! Të festojmë prej sonte

Shkup, 24 dhjetor- Kreu i Alternativës, Afrim Gashi tha se është i bindur në fitoren e Lidhjes Europiane për Ndryshim në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, shkruan TV21. Gashi tha se më 8 maj “do të vijë pranvera” tek shqiptarët në Maqedoninë e Veriut.

“Thonë se çdo nate të errët i vjen agimi edhe çdo dimri të ftohtë i vjen pranvera. Unë jam i bindur se me 8 maj do të vijë pranvera edhe tek shqiptarët. Të festojmë me 8 maj, ju ftoj prej sonte, me 8 maj këtu jemi dhe festojmë bashkë fitoren e madhe, ndryshimin e madh për të gjithë shqiptarët”, tha Gashi.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky