Agjencia Zhurnal.mk.

Gërvalla takohet me kryetarët e komunave arbëreshe në Itali, diskuton për bashkëpunimin ekonomik e kulturor

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, e ka vazhduar qëndrimin në Itali.

Pas vizitës në Kalabri, ajo ka takuar presidenten e Provincës Cosenza, Rosaria Succuro dhe kryetarët e bashkive arbëreshe.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në platformën “X”.

“U diskutua për bashkëpunimin e vazhdueshëm ndërmjet komuniteteve tona dhe mënyrat për thellimin e bashkëpunimit ekonomik dhe kulturor me Kosovën”, ka shkruar Gërvalla.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky