Agjencia Zhurnal.mk.

Girona synon tri transferime në janar në përpjekje për të arritur titullin përrallor në La Liga

Nuk ka dyshim se Girona ka qenë tejkalimi më i madh në futbollin evropian këtë sezon. Skuadra e Michel Sanchez pritej të ishte në mes të tabelës apo gjysmën e poshtme, por pas 18 xhirosh, ata zënë vendin e dytë në La Liga, vetëm pas Real Madridit me pikë të barabarta, por diferencë golash.

Për shkak të kësaj, shumë shpresojnë që Girona të mund të imitojë arritjet e Leicester City nga sezoni 2015/16 në Ligën Premier, duke sfiduar shanset për të fituar titullin e ligës në Spanjë.

Do të jetë tepër e vështirë, por katalanasit janë të përgatitur për të dhënë më të mirën e tyre drejt titullit përrallor.

Për ta bërë këtë, mediumit Relevo thotë se Girona dëshiron të nënshkruajë me tre lojtarë.

Së pari, kërkohet një mesfushor mbrojtës i ri, pasi ata nuk arritën të nënshkruanin një zëvendësues për Oriol Romeu në verë. Kjo do të lejonte gjithashtu Aleix Garcia të luajë më tej, ku ai është më shumë një opsion i natyrshëm.

Girona gjithashtu dëshiron të nënshkruajë me dy mbrojtës: një qendërmbrojtës dhe një mbrojtës të majtë. Mikayil Faye i Barcelonës është lidhur si i pari, ndërkohë që kërkohet edhe një alternativë për Miguel Gutierrez.

Befasia e La Ligës nuk ka fare para për të punuar në treg, kështu që do të kërkoheshin operacione me kosto të ulët për të plotësuar të tre vendet e lira.

Megjithatë, nëse do ta bëjnë këtë, ata mund të qëndrojnë në vend të mirë për një gjysmë të dytë të shkëlqyer të sezonit.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky