Agjencia Zhurnal.mk.

Gjigantët evropianë ndjekin Paulo Dybalan

Sulmuesi i Romës, Paulo Dybala ka përfunduar në radarin e klubeve të mëdha evropiane, si Barcelona dhe Chelsea.

Barcelona ka sjellë 10 nënshkrime të ndryshme të lojtarëve të lirë në tre vitet e fundit, dhe në përgjithësi janë të pritur të ndjekin këtë politikë edhe më tutje.

Këtë sezon nuk ka ndodhur, por padyshim që ata do të jenë ende në gjueti për pazare këtë verë duke pasur parasysh krizën e tyre financiare. Një nga pazaret e verës mund të jetë edhe Paulo Dybala.

Yllit argjentinas i skadon kontrata verën e ardhshme dhe thuhet se ka një klauzolë lirimi prej 12 milionë euro për klubet jashtë Serie A.

Roma është e prirur të negociojë një marrëveshje të re me një nga lojtarët e tyre kryesor, por nuk është çudi që skuadrat e tjera janë të interesuara në të.

Më parë Barcelona ishte lidhur me Dybalan, por nuk janë klubi i vetëm që duan yllin e Romës.

Gazetari Rudy Galleti ka konfirmuar që atëherë se Barcelona ka mbledhur disa informacione për 30-vjeçarin, ashtu si edhe Chelsea.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky