Agjencia Zhurnal.mk.

Gjiganti anglez hap negociatat me Feyenoordin për trajnerin Arne Slot

Klubi anglez, Liverpooli ka hapur negociatat me holandezët e Feyenoordit për punësimin e Arne Slot si trajnerin e tyre të ri.

Sky Sports Neës raportoi të martën se Slot është favorit ndër emrat e shqyrtuar nga Liverpooli për zëvendësuesin e Jurgen Klopp.

Trajneri  Feyenoordit i përmbush të gjitha kriteret e tyre kryesore për pozicionin dhe burimet në Holandë tregojnë se procesi mund të ecë shpejt me 45-vjeçarin që dëshiron t’i bashkohet klubit nga Anfield.

Kompensimi parashikohet të jetë rreth 10 milionë euro nëse një marrëveshje do të mbyllet.

Slot, i cili siguroi Kupën KNVB fundjavën e kaluar dhe udhëhoqi Feyenoord drejt titullit të tyre të parë në gjashtë vjet sezonin e kaluar, i bën thirrje Liverpoolit për shkak të stilit të tij agresiv dhe lojës së shpejt.

Holandezi ka rezultuar i aftë për të përmirësuar individët si dhe kolektivin, ndërkohë që operon me një buxhet më të vogël se konkurrentët e tij kryesorë, dhe prirja e tij për një formacion 4-2-3-1 ose 4-3-3 i përshtatet Redsave.

Slot më parë është lidhur edhe me Tottenham, Chelsea dhe Leeds. Ai nënshkroi një kontratë të re majin e kaluar për ta mbajtur atë në Feyenoord deri në vitin 2026, por i është referuar dëshirës për të bërë hapin tjetër në karrierën e tij.

Menaxheri i sportit, Ruben Amorim ishte nën shqyrtim nga Liverpool, por burimet thonë se ai nuk është më në kuadër. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky