Agjencia Zhurnal.mk.

Granit Stein i pandalshëm në boksin profesionist, 18 fitore asnjë humbje

Granit Stein, djaloshi me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Gjermani ka një rekord inpresionues prej 18 fitoreve dhe asnjë humbe në boksin profesionist, kurse triumfin e fundit e shënoi në fundjavë në Augsburg duke e mposht me pikë boksierin nga Çekia, Rostislav Zich.

Kjo ndeshje ishte shumë e fuqishme, por edhe jo sportive nga kundërshtari i cili shpesh përdorte edhe goditje mbrapa koke që befasisht vetëm 1 herë u sanksionua nga referi kryesor. Por megjithatë boksieri shqiptar shtrëngoi dhëmbët dhe I tregoi kundërshtarit se nuk ka çka të kërkoj në Gjermani dhe e bombardoi me goditje deri ne fund të ndeshjes. Kjo fitore për Granitin është shumë e bukur pasi ai prêt shumë shpejt madje të luftoj edhe për ndonjë titull. Ndryshe, matchmaker i ndeshjes ishte Avdyl Salihu.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky