Agjencia Zhurnal.mk.

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Bayer Leverkusen dhe Roma kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Evropës, që iu jep të drejt gjermanëve të festojnë kalimin në finale me rezultat të përgjithshëm 4-2.

Leandro Paredes shënoi dy herë nga penalltia në këtë ndeshje, ndërsa Gianluca Mancini (autogol) dhe Josip Stanisic shënuan për gjermanët në këtë barazim.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Granit Xhaka që u vlerësua me notën 8.9, ndërsa pas tij erdhi Exequiel Palacios me notën 8.4, nga SofaScore.

Mesfushori shqiptar kishte një asistim, 107 prekje të topit ndaj Romës,ndërsa kompletoi 90 pasime. Përqindja e pasimeve kishte saktësi prej 90 për qind.

Xhaka kishte 10 pasime kyçe, një goditje jashtë portë dhe u falua dy herë. Mesfushori fitoi gjashtë duele.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky