Agjencia Zhurnal.mk.

Guardiola e vlerëson formën e Interit

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka vlerësuar formën aktuale të Interit.

“Interi po fluturon në Serinë A dhe nëse nuk ndodh diçka e çuditshme, ata do të fitojnë titullin, sepse fitojnë ndeshjet me tre ose katër gola diferencë. Në Champions mundën një kundërshtar të jashtëzakonshëm si Atletico Madrid në ndeshjen e parë të raundit të 16-shes. Ata janë vërtet të fortë.

Ai e ka kujtuar finalen e edicionit të kaluar të Chamipons League ku City kishte fituar me rezultat 1-0.

“Vitin e kaluar para finales së Champions League kishte nga ata që mendonin se ishim me fat që e gjetëm dhe e patë se çfarë ndeshje doli të ishte. Ne e dinim që ata ishin të fortë dhe tani të gjithë e kuptojnë këtë”, ka deklaruar spanjolli.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky